Mamy przyjemność ogłosić rozpoczęcie III już edycji Konkursu. W tym roku chcielibyśmy zwrócić uwagę młodzieży na coraz powszechniejsze zjawisko hejtu w Internecie i w realnym życiu. Młodzież musi umieć rozpoznawać to zjawisko i skutecznie mu się przeciwstawiać. Z tego względu proponujemy, aby tematem przewodnim tegorocznej edycji Konkursu było stworzenie autorskiego materiału audiowizualnego – filmu, w którym uczestnicy przedstawią swój pomysł na przeciwdziałanie sytuacjom, w których granice wolności słowa są przekraczane i prowadzą do naruszenia godności osobistej drugiej osoby.

Film można nakręcić w dowolnej technologii, dowolnym sprzętem (kamerą, aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym). Długość filmu nie powinna przekraczać 2 minut. Oceniana będzie zarówno warstwa merytoryczna, jak i artystyczna filmu.

Uczestnikami Konkursu mogą być osoby w wieku od 13 do 19 lat.

Za zdobycie trzech pierwszych miejsc przewidujemy atrakcyjne nagrody w postaci urządzeń elektronicznych:

  1. Nagroda za zajęcie I miejsca – Hulajnoga elektryczna SEGWAY-NINEBOT KickScooter ES2;
  2. Nagroda za zajęcie II miejsca – Lustrzanka cyfrowa CANON EOS 2000D + 18-55mm IS II + LP-E10;
  3. Nagroda za zajęcie III miejsca – Słuchawki bezprzewodowe SONY WH-1000XM3 Czarny.

Oprócz nagród głównych, wymienionych powyżej, wszystkim finalistom przyznane zostaną nagrody dodatkowe w postaci powerbanków, a także wejściówek umożliwiających skorzystanie z (i) lotu w tunelu aerodynamicznym, (ii) zabaw w escape room oraz (iii) wizyty w parku trampolin „Stacja Grawitacja”.

Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych! Prosimy także o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu.