W dniu 1 grudnia br. wyłoniono zwycięzców kolejnej odsłony konkursu „Law in action – czyli prawo na co dzień”, organizowanego po raz czwarty przez Izbę warszawską. Niestety ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną tegoroczna edycja nie mogła odbyć się stacjonarnie. Podobnie jak w poprzednim roku jury wyróżniło zwycięzców bez udziału twórców filmów, ich rodzin, znajomych i gości. Komisja konkursowa wskazała najlepsze produkcje filmowe przygotowane przez uczniów mazowieckich szkół i przyznało nagrody najbardziej kreatywnym twórcom.

Ze względu na niepewną sytuację pandemiczną organizator zmuszony był kilkukrotnie modyfikować harmonogram konkursu. Wstępnej selekcji nadesłanych prac dokonała komisja I stopnia w składzie: dr Ewa Maleszyk, przewodnicząca komisji, r. pr. Agnieszka Kędzior i r. pr. Szymon Jelonek. Następnie komisja finałowa w składzie: dr hab. Monika Całkiewicz, Dziekan Rady OIRP w Warszawie, r. pr. Przemyslaw Ligęzowski, koordynator ds. edukacji prawnej oraz Magdalena Bartosiewicz, przewodnicząca Komisji Zagranicznej i Praw Człowieka wybrała trzy najlepsze filmy:

I miejsce – Anna Drozd

II miejsce – grupa Mixer Studio

III miejsce – Jan Wiktor

Komisja nagrodziła także pozostałych finalistów:

4. Miejsce – „Burzowe chmury”,

5. Miejsca ex aequo

Mateusz Gawek

Amelia Kośnik

6. Miejsce – grupa „Dziewczyny 1B”.

Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną oraz bezpieczeństwo uczestników, organizatorzy konkursu wręczą nagrody podczas kameralnego spotkania w siedzibie OIRP w Warszawie we wtorek 14 grudnia 2021 r.